klic

Vážení zákazníci,
na výdejní místo v Brně na ul. Kounicova jezdíme 1x týdně, většinou ve středu. Pokud objednávku učiníte a zaplatíte tak, abychom peníze na účtě měli nejpozději v úterý, tak to ve středu stihneme. O dodání na výdejní místo vás každopádně vždy informujeme emailem.
Nečekejte, prosím, že objednávku uděláte ve čtvrtek a v pátek budete mít objednávku na místě. Byli by jste zklamaní :-)
Děkujeme

Popis stavu zboží

A. Knihy

a.            Stav knih popisujeme těmito termíny:

Poškozená - zahrnuje zjevné vady (např. rozpadlá vazba, potrhané listy, vypadávající listy, mechanicky poškozený hřbet, nebo obal, známky plísně a jiné)

Slušná - opotřebení způsobené špatným zacházením (např. silně ušpiněné desky nebo listy, rozjetá vazba, ohnuté listy a desky, popsané stránky nebo desky, otřepené listy, ohnutý hřbet a jiné)

Pěkná - běžné opotřebení způsobené čtením (např. mírně ušpiněné desky nebo listy, mírně otřepené listy nebo desky a jiné)

Výborná - kosmetické vady, bez zjevných mechanických poškození

 

Kupující bere na vědomí, že knihy nejsou nové a v každém popsaném stupni prokazují znaky použití.

 

b.              Typ knih popisujeme dále těmito termíny:

Sešit                          - listy sepnuté svorkou.

Brož                          - lepená nebo šitá.

Originální vazba - kniha vázaná v tvrdých deskách, vazba přímo od nakladatele.

Dobová vazba - kniha vázaná v tvrdých deskách, vazba pořízená v době/dekádě po vydánítitulu.

Vazba                   - kniha vázaná v tvrdých deskách, pořízená v době pozdější.

 

b) gramofonové desky (vinyly)

 

Stav gramofonových desek a jejich obalů popisujeme následujícími termíny:

·                     Nearmint, zkráceně NM (Jako nové, výborný stav): NM definujeme jako skoro perfektní. Tento stupeň by měl být nejčastěji používán pro alba, která se zdají být téměř dokonalá, ale ne perfektní. Na vinylu se může objevit mírné poškrábání, nebo šmouha, která je ale vidět jenpři většímsoustředění.
NM obaly: Obal by měl být ve výborném stavu, pouze s nepatrnými známkami používání a stáří.

·                     Excellent, zkráceně EX (dobrý stav): Stupeň hodnocení EX se většinou používá, pokud cítíme, že bychom hodnocením NM desku a obal nadhodnotili. V tomto případě je to hodnocení přijatelné, měla by se od něho však odvíjet i cena, která by neměla být tak vysoká jako u NM. Pouze ty s označením EX a vyšším hodnotíme jako sběratelské.
EX stav dovoluje lehké poškrábání a odřeniny, které jsou viditelné při běžném pohledu. Na desce mohou být, ale jejich výskyt by neměl ovlivnit kvalitu poslechu. Přípustný je tak zvaný povrchový šum a jemné praskání.
EX obaly: Obal je v téměř dokonalém stavu, může jevit známky používání, ale nesmí na něm být skvrny, popisy. Rohy mohou být bílé, povrch lehce deformovaný od skladování.

·                     Very Good, zkráceně VG (mírně poškozený): Tento stupeň vykazuje stopy používání, povrchové odřeniny a velmi lehké škrábance. Povrchové odřeniny jsou způsobeny tupými, nikoli ostrými předměty. Bývají způsobeny vnitřním obalem. Tyto kazy jsou viditelné pouhým okem - zejména pokud desku prohlížíte proti slunci.
VG obaly: Obal nesoucí známky používání, který na sobě může mít malé nápisy. Na obale může být odřen/vytlačen v místech, kde je kraj desky. Obrázek/fotka, by měl být čistý. Bílý papír může být zažloutlý, bez skvrn či poničení od vody a vlhkosti. Rohy mohou být ohnuté a ošoupané, neměly by však deformovat obrázek.

·                     Good, zkráceně G (slušný): Slušná nahrávka jeví známky častého přehrávání, je lehce našedlá a pravděpodobně dost použitá. Nicméně by měla stále hrát. Při hraní bude hrát bez přeskakování, ale s konstantním rušivým povrchovým hlukem, s opakovaným cvakáním, které je způsobeno hlubokým poškrábáním. Stále vhodná pro poslech.
G obaly: Bude mít spoustu nedostatků. Lepenkou slepená roztrhnutí, popsaný obal. Obrázek by však měl být stále viditelný - pokud je roztržený, je obal bezcenný.

·                     Fair &Poor, deska je bezcenná. Většina obsahu již není hratelná a poslouchatelná.